Počet položek: 0 0,- Kč
GSM ALARMY
bezdrátové elektronické zabezpečovací systémy

Časté dotazy ohledně alarmů a zabezpečení

Zabezpečení maringotky
Měl bych zájem o doporučení na vhodné zabezpečovací zařízení na maringotku, která stojí na pozemku s velmi slabým telefonním signálem (maximálně dvě čárky) a bez elektrické přípojky. Ideálně třeba nějaká siréna se světelným efektem, která jde napájet akumulátorem či baterkami? Předem děkuji za jakýkoliv tip.
Odpověď
Dobrý den, pro zabezpečení Vaší maringotky Vám můžeme doporučit systém SX Safír, který má citlivý GSM modul a dokonce i minimální signál i v trezoru (1 čárka). Alarm je běžně napájen z elektrické sítě, ale v případě, že v místě zabezepčovaného objektu není elektrická přípojka, tak je možné napájet alarm pomocí autobaterie. U napájecího kabelu centrály alarmu se odstřihne adaptér a napájecí kabel centrály napojíte na autobaterii. Výdrž autobaterie by měla být asi min. 90 dní. K alarmu se dá pořídit bezdrátová venkovní siréna s blikačem (viz. příslušenství SX Safír).
Dále je možno také použít fotopast od CROWN (viz. monitorovací technika), která má GSM modul a posílá fotky ( MMS) na mobil. Fotopast je napájena tužkovými bateriemi.
 
Zabezpečení chalupy (sirény, klíčenky)
Rád bych si pořídil alarm na zabezpečení chalupy. Chtěl bych ale instalovat více hodně hlasitých siren do místností, aby případného zloděje vyštvali. V příslušenství se ale žádné sireny nenabízí. Potom také jaký je dosah mezi centrálou a klíčenkou? Chci centrálu zastrčit hlouběji do objektu, aby ji někdo při napadení hned nerozbil. Bylo by to asi 8 m, ale i přes silnější zdi. Děkuji za případnou informaci.
Odpověď
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pro zabezpečení chalupy je možné použít například alarm Safír. Aby centrálu alarmu případný narušitel hned nenašel a nerozbil, tak by bylo dobré schovat jí uvnitř objektu. Jedna siréna je uvnitř centrály (zabudovaná siréna), součástí sady je navíc druhá drátová siréna. K centrále alarmu je možné napárovat neomezený počet bezdrátových venkovních sirén, které jsou funkční nejen v exteriéru, ale i uvnitř objektu, tedy do interiéru je také možné použít venkovní sirény.
Dosah bezdrátové komunikace mezi klíčenkami a centrálou v otevřeném prostoru je 80 m. Pokud by byly mezi klíčenkou a centrálou alarmu například 4 nosné železobetonové stěny, tak je dosah rádiového signálu mezi klíčenkou a centrálou 25 m.
http://hupo-alarmy.cz/cz-detail-888016815-dalkovy-ovladac-gsm-alarmu-safir-kovovy.html

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace